Vyberte stránku

Bře 16, 2024

autor:

Dílna domácího kutila aneb jaké nářadí nesmí chybět?

Ať už tíhnete ke kutilství, případně jen čas od času potřebujete něco opravit, rozhodně oceníte solidní vybavení. Jaké ruční nářadí případně elektrické nářadí potřebuje mít v dílně každý kutil?

Vybavení dílny by se mělo odvíjet v souladu s bezpečností. Rozhodně tak předtím, než začnete pokukovat po novém nářadí, zkontrolujte základy. Mezi ty rozhodně patří velký pracovní stůl doplněný pevným svěrákem. Nezapomeňte vyřešit také osvětlení pracovního prostoru.

Pořádek především

Každý kutil jistě potvrdí, že pořádek na pracovišti je velmi důležitý. Před nákupem nářadí tak věnujte pozornost skříním, různým organizérům nebo regálům, které vytvoří místo pro každý kousek vybavení. Když víte, kde co hledat, máte vyhráno.

Základní nářadí do každé dílny

  1. Ponk

… respektive srdce dílny. Existuje mnoho variant. Do výběru proto promítněte své potřeby. Rada? Kutil by měl mít při broušení nebo vrtání materiálu upevněném v ponku loket ohnutý do pravého úhlu.

  1. Ruční nářadí

Mezi základy patří samozřejmě pily ať už na dřevo nebo na kov. Každý kutil jistě využije i sadu šroubováků. Ruční nářadí pak doplňují kleště, klíče, rašple a samozřejmě kladiva.

  1. Elektrické nářadí

Mezi základy, co oceníte i doma, jistě patří vrtačka, akumulátorový šroubovák, bruska a pila. Vrtačku doporučujeme dvourychlostní s příklepem. Šroubovák využijete zejména na rychlé utahování šroubů a vrutů případně na nenáročné vrtání.

V začátcích se vyplatí mít pevný základ, který jsme tímto probrali. Samozřejmě do budoucna najdete hromadu nových pomocníků pro realizaci všech kutilských nápadů. Do té doby by vám ale nářadí z tohoto seznamo mělo plnit dobrou službu, uvidíte.

Na jaké nářadí ze své dílny nedáte dopustit?

Image by Pexels from Pixabay

About the autor:

administrator

administrator

More Articles