Vyberte stránku

Bře 6, 2024

autor:

Jak vybrat kufr na nářadí?

Každý správný profesionál, ale i kutil, by měl vlastnit kufřík na nářadí. Poskytuje dostatek prostoru pro umístění potřebného náčiní a kloubí tím praktičnost se systémem. V našem eshopu nabízíme pestrou nabídku kufrů různých velikostí i provedení. 

Materiál korpusu

Nejdůležitějším kritériem každého boxu je materiál korpusu. Musí být z pevného materiálu. Nejčastěji se prodávají plastové kufry (standard je ABS plast, nebo HDPE), potom plechové nebo hliníkové. Nejkvalitnější bývají využitelné jako stupínek. Profesionální kufry bývají také nárazuvzdorné.  V našem obchodě k nim patří například vyztužený, hliníkový kufr Kennedy.

Vnitřní část

Před samotným výběrem si upřesněte, k jakému účelu má kufr na nářadí sloužit a co vše v něm budete potřebovat nosit. Box bez přepážek se lehce vysype. Lepší je si pořídit kufřík s platy. Prodávají se s kapsami, elastickými poutky nebo moduly. U elastických poutek je nutné dát pozor na pružnost gumy. Abyste sebou nemuseli nosit kufr všude, jsou praktická plata na vytažení. Profesionálové mohou ocenit přihrádku na dokumenty.

Venkovní část

Spojky mezi spodním dílem a víkem bývají nejčastěji zatěžovány, proto je důležité zaměřit se na jejich materiál. Správnou volbou je kov. Plast nevydrží dlouhodobou zátěž a mnohdy brzy praskne. 

Materiál madla by měl být dostatečně pevný s měkčenou částí v ploše úchopu, dobře nositelný. Pokud zvolíte kufr s nožičkami, zamezíte tím znečištění dna. 

Profesionální řemeslníci, kteří se pohybují na různých místech, by měli volit kufr se zámkem, který bývá opatřen číselným kódem.Prodávají se také boxy na kolečkách. Ty jsou vhodné především pro profesionály. Aby kolečka ustála těžký obsah kufru i přes nerovnou pracovní zónu, musí být vyrobeny z kvalitního materiálu. U nás můžete koupit pojízdný hliníkový kufr KENNEDY. Je vyroben z kompozitu hliníku a pryžové pryskyřice, která se používá v automobilovém průmyslu.

Image by Miguel Á. Padriñán from Pixabay

About the autor:

administrator

administrator

More Articles