Vyberte stránku

Dub 8, 2024

autor:

Zahradnické rukavice, ale které jsou ty pravé?

Práce na zahradě bývá mnohdy náročná a sem tam hrozí i poranění. Zahradnické rukavice vybíráme podle činnosti, kterou na zahradě chceme dělat. Správně zvolené rukavice vás ušetří puchýřů, řezných ran, škrábanců i ekzémů. Na trhu je nepřeberné množství druhů, materiálů i pestrá škála barev, ale které rukavice vybrat?

V prvé řadě vybírejte zahradnické rukavice podle střihu

Velmi důležitým prvkem při výběru rukavic je správná volba jejich velikosti. Rukavice vám musejí dokonale sedět, neměly by sklouzávat z rukou nebo být naopak moc těsné. Za zmínku stojí i optimální absorbce potu a jistý úchop nástrojů při delším zahradničení. Teprve se správně zvolenými rukavicemi se budete cítit pohodlně a chráněni.

  • TIP: K dostání jsou i rukavice s manžetou na suchý zip, která zajistí stabilní polohu rukavic při práci.

Záleží na materiálu

Klasické textilní rukavice jsou vhodné pro lehké zahradní práce, jako je třeba sázení či přesazování květin. Rukavice jsou lehké a prodyšné a poskytují dostatečný cit při jakékoliv práci.

Chystáte se roubovat nebo stříhat stromy? Protiskluzové bavlněné rukavice s barevnými terčíky z PVC na dlani a prstech jsou tou správnou volbou! Rukavice zajišťují jistý úchop zahradnického nářadí, např.nůžek, motyčky, pily aj. a skvěle se hodí i na pletí či čištění skalek.

Bavlněné rukavice máčené v latexu na dlani a prstech zase ochrání vaše ruce při práci s trnitými keři, růžemi a žahavými rostlinami. Díky částečné nepropustnosti vám zároveň poskytují komfort při práci ve vlhkém prostředí.

Budete po zimě čistit bazén a upravovat kvalitu vody? Použijte nitrilové rukavice, které jsou ideálním pomocníkem na práci s vodou a chemikáliemi. Využijete je především při aplikaci postřiků, kompostování nebo použití bazénové chemie.

Zahrádkáři oblíbené kombinované rukavice z textilu a kůže používáme při hrubších pracích, jako je rytí záhonů, sekání dřeva aj., kde hrozí větší poranění rukou.

Nesmíme opomenout i celokožené rukavice, mnohdy s bavlněnou podšívkou, poskytující maximální pohodlí a ochranu zejména pro sadaře a vinaře, ale také chalupářům pro práci s elektrickými stroji, jako je například motorová pila či křovinořez. Kůže se výborně hodí i pro práci se dřevem.

Bezpečnost na prvním místě

Ať už si vyberete klasické rukavice nebo se speciální úpravou, vždy myslete na to, že nejen zahradnické rukavice, ale i ostatní ochranné pracovní pomůcky jsou při práci základ a není radno je podceňovat. Je lepší být připraven, než nemile překvapen. 

Je na čase pustit se do práce!

About the autor:

administrator

administrator

More Articles