Vyberte stránku

Kvě 22, 2024

autor:

Zahřejte si pergolu celoročně – vytápění

Pergoly jsou skvělým doplňkem zahrad a nabízí příjemný zastřešený prostor pro odpočinek nebo oslavy. Jejich využití je ale často omezeno nepřízní počasí. Naštěstí existuje řada způsobů, jak pergolu vytápět a užívat si ji po celý rok. V tomto článku vám představíme možnosti, jak zahřát vaši zastřešenou oázu

Klasika – kamna a krb

Nic se nevyrovná přirozenému teplu z plápolajícího ohně. Kamna nebo krb v pergole přinášejí nejen příjemné teplo, ale i útulnou atmosféru. Je ale potřeba dbát na dostatečnou ventilaci a bezpečnostní opatření proti požáru nebo vdechnutí zplodin. Při stavbě pergoly je nutné naplánovat průchod komínu. Pokud toužíte po tomto stylu vytápění, doporučujeme začlenit ho už do původního návrhu.

Moderní plynové infrazářiče

Plynové infrazářiče představují účinnou a rychlou variantu. Využívají přívod plynu nebo plynové bomby k napájení krytého hořáku, který efektivně vyzařuje teplo do okolí. Nejsou vhodné do uzavřených prostor, ale naopak se skvěle hodí pro zastřešené pergoly a zahrádky. Výhodou je rychlé a okamžité vyhřátí bez nutnosti předehřevu.

Bezpečné elektrické zářiče

Pokud dáváte přednost čistému a bezpečnému řešení, zvolte elektrické infrazářiče. Ty fungují na principu infračervených paprsků, které zahřívají objekty v dosahu působení. Nevznikají u nich nebezpečné plameny ani emise. Je však nutné mít v pergole přívod elektřiny a často je třeba využít více zářičů pro rovnoměrné pokrytí prostoru.

Využijte poradenství odborníků

Vytápění pergoly je zásadní investicí, která ovlivní její celoroční pohodlné využití. Při výběru konkrétního řešení je vhodné konzultovat se specialisty, kteří vám pomohou zvolit to pravé v závislosti na vašich požadavcích a parametrech pergoly. Rádi vám u nás poskytneme odborné poradenství a navrhneme vytápění šité na míru vašim potřebám.

Ať už zvolíte tradiční kamna, moderní plynové zářiče nebo bezpečné elektrické varianty, s vhodným vytápěním můžete svou pergolu využívat během celého roku. Získáte tak praktický a útulný přístřešek, který bude ozdobou vaší zahrady za každého počasí.

Image by marcdenning from Pixabay

About the autor:

administrator

administrator

More Articles