Vyberte stránku

Dub 26, 2024

autor:

Kutil v nesnázích: Proč se hodí mít aku vrtačku?

Znáte to moc dobře, vyrazíte na zahradu a hned vás překvapí několik detailů, které vám příštích několik hodin nedají spát. Může to být cokoliv od neseřazeného nářadí v kůlně až po křivě zavěšený truhlík. Co v takové situaci dělat? Aku vrtačka se rázem promění v důležitý nástroj.

Výbava každého kutila pamatuje především na jeho vlastní schopnosti. Rozhodně není výjimkou, že i díky na první pohled základní výbavě mohou vznikat skvělé výstupy. Záleží jen na kreativitě a schopnosti se přizpůsobit. I přesto na některé činnosti raději i kovaný kutil vytáhne elektriku a trochu si pomůže. Ruku na srdce, efektivita je také velmi důležitá, souhlasíte?

Proč se hodí mít aku vrtačku?

Elektrického nářadí existuje celá řada, nějaké základní kousky do dílny už jsme probírali v minulém článku. Již zde byla aku vrtačka zmíněna, ovšem se ji nedostalo takového prostoru jako nyní. 

Výhody

Ve zkratce lze samozřejmě říct, že aku vrtačka je díky akumulátoru mnohokrát mobilnější. Můžete s ní tak vrtat i na místě, kam byste jinak stěží natahovali elektrický kabel. Hodit se tak může na zákoutí zahrady, vrtání v menších prostorech nebo vrtání na chalupě, kde elektrický proud vůbec není. Velká výhoda aku vrtačky rozhodně spočívá také v rychlosti přípravy na samotný proces vrtání. Nemusíte vytahovat a natahovat kabely, neuděláte takový rámus a v konečném důsledku ani přílišný nepořádek. 

Díky vyměnitelným nástavcům může navíc aku vrtačka pomoci i s dalšími činnostmi, které elektrická vrtačka nezvládne. Například tak pomůže se šroubováním, broušením nebo mícháním. Rozhodně se tak vyplatí širší vybavení dokoupit, pokud to ovšem značka a typ aku vrtačky umožňují.

Nevýhody

Nic není perfektní a i u aku vrtačky je potřeba počítat s tím, že nebude ve všech ohledech úplně bezchybná. O její pohon se stará akumulátor, který díky technologii sice již nemálo vydrží, ovšem se může také prodražit. Platí pravidlo, že levná aku vrtačka moc nevydrží a nemá ani moc sil. I síla je přímo úměrně závislá na akumulátoru. Skoro každá aku vrtačka provrtá dřevo, ovšem na kamenivu nebo zdivu začne mít problémy. Pokud do tvrdých materiálů vrtáte nejčastěji, pak vězte, že určitě jistější variantou než nejsilnější aku vrtačka bude spíš průměrná elektrická vrtačka…

Máte ve své dílně místo pro novou aku vrtačku?

Image by 16850449 from Pixabay

About the autor:

administrator

administrator

More Articles